Sivas HaberleriSivas Seçim 2024

BBP, Filistin’e Destek Mitingi Düzenliyor

Sivas’ta BBP Filistin’e Destek Mitingi Düzenliyor

Sivas’ta, Büyük Birlik Partisi (BBP) tarafından İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla, Filistin’e destek mitingi düzenlenecek.

Filistin’e destek diye haykıracağız

Miting, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de katılması planlanıyor. Başkan Polat, etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Mitingimiz önümüzdeki Pazar günü saat 15.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda olacak. Mitinge Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici katılacak. Çevre illerden de vatandaşlarımız katılacak. Mitingin konusu hür ve bağımsız Filistin’e destek olmak, İsrail’i protesto etmek. İsrail’in Gazze topraklarında adeta soykırım yapmasını protesto etmek için Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı meydandan Filistin’e destek diye haykıracağız. Filistin, Kudüs, Mescid-i Aksa; bütün İslam coğrafyasının ve Müslüman coğrafyasının kanayan yarası. Bütün siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını, Sivaslı hemşerilerimizi ve vatandaşlarımızı mitingimize davet ediyoruz.”

BBP’nin bu etkinliği, Filistin’e duyulan destek ve İsrail’in Gazze’deki saldırılarını kınamak amacıyla düzenlenen bir miting olarak dikkat çekecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu