Ülke Gündemi

Başkan Karaca’dan Rayiç Artışına Tepki

Başkan Karaca’dan gazete rayiç bedel artışına tepki gösterdi

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kurum adına yapılan gayrimenkul satışlarında gazete ilan bedellerini arttırma kararına sert tepki gösterdi.

“Sanki birileri, gazeteleri bitirmek için düğmeye basmış”

Genel Başkan Karaca, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın kurum adına yapılan gayrimenkul satışlarında gazete ilanı için ön görülen rayiç bedel sınırının 5 kat arttırılmasına tepki gösterdi. Karaca “Sanki birileri, gazeteleri bitirmek için düğmeye basmış, tüm şartları zorluyorlar” dedi.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Bir süre önce yayımlanan genelgeyle kurumlara gazete alımını ve basın kuruluşlarına ilan verilmesini yasaklayan anlayış gazeteleri tümüyle bitirmeye karar vermiştir. Son olarak Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın kurum içi yayınladığı genelgeyle, kurum adına yapılan gayrimenkul satışlarında gazete ilanı için öngörülen rayiç bedel sınırını 500 bin liradan 2 buçuk milyon liraya çıkardı. Bu kararla gazetelerin resmi ilan gelirleri önemli ölçüde düşecek. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın 2 buçuk milyon liranın altındaki satışları nasıl duyuracağını da çok merak ediyoruz” dedi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu