Sivas Haberleri

Başkan Görgen’den Anlamlı Mesaj

Başkan Uğur Görgen’den Miraç Kandili ve 6 Şubat depremi yıl dönümü mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Başkanı Uğur Görgen, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj paylaştı.

MÜSİAD Sivas Başkanı Uğur Görgen, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, manevi duyguların yükseldiği bu önemli gecede üç ayların manevi değerini vurguladı. Başkan Görgen ayrıca mesajında, geçtiğimiz yıl meydana gelen 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlara başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.

Başkan Görgen; mesajında, “Miraç, varlığın özüne ve anlamına bir yolculuktur. Peygamber Efendimizin kutsal yolculuğu, insanlığa fedakârlık, sorumluluk, ve ilahi emirlere teslimiyet gibi değerleri hatırlatıyor. Bu mübarek gecede, miracın bize öğrettiği evrensel mesajları düşünerek, manevi dünyamızı aydınlatmalı ve sorumluluklarımızı hatırlamalıyız. Aynı zamanda bizler için mübarek bir belde olan Mescid-i Aksa‘nın İsrail tarafından kuşatılması masum insanları öldürmesi kabul edilebilir bir şey değildir. İsrail’in lanetliyor, bu zulmün bir an evvel sona ermesini, yüce Mevladan bu gece hürmetine niyaz ediyorum.”

Baskan Gorgenden Anlamli Mesaj 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Birlik ve beraberlike depremde yaralarımızı sardık

Birlik ve beraberlike depremde yaralarımızı sardık

Devletin ve milletin omuz omuza mücadele ettiği “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen depremin yaralarını sarmak adına büyük bir dayanışma sergilendiğine dikkat çeken Görgen, Miraç Kandili vesilesiyle günümüzdeki zorluklara da vurgu yaparak, “Milyonlarca mazlumun huzur bulması için Müslümanlara büyük sorumluluklar düşüyor. Ülkemizi derinden sarsan depremin üzerinden tam bir yıl geçti. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan bu doğal afet, Ülkemizde önemli etkiler bırakmış ve yüreklerimizi sarsarak, yaşamımızın bir dönemini acıyla hatırlamamıza neden oldu. Bu Miraç Kandili vesilesiyle, tekrardan depremde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Miraç Kandili’nin insanlığa huzur getirmesini diler, hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Miraç Kandili’ni kutlarım.” ifadelerine yer verdi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu