Ekonomi

Başkan Erdoğan: Şu anda faiz lobileri çökmeye başladı! Siyasi partilere tarihi çağrı | GÜNDEM SİVAS

baskan erdogan su anda faiz lobileri cokmeye basladi siyasi partilere tarihi cagri 1666457152 0909 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da Sivil Toplum Kuruluşları ve Sektör Temsilcileri Buluşması’na katıldı. Erdoğan, konuşmasında, “Şu anda faiz lobileri çökmeye başladı ve artık faizde tek haneli rakama doğru iniyoruz. Özel sektör bankaları da faizlerini düşürmeye başladı.” ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan ayrıca siyasi partilere önemli çağrıda bulundu.

AjW21 1666456125 6926 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından önemli başlıklar;

Bizim siyaset anlayışımızda ayrımcılık yoktur. Devletimizin nazarında insanımızın tamamı eşit derecede hizmete ve hürmete layıktır. Her biri birinci sınıf vatandaşımızdır. Bize oy versin veya vermesin ayrımcılık izine restlayamazsınız. Ülkemize çağ atlattık.

Elini vicdanına koyan herkes, Türkiye’nin 20 yılda kat ettiği mesafeyi çok iyi görüyor, takdir ediyor. Başörtülü kızlarımızın en temel hakkı olan eğitim hakları saçma sağan gerekçelerle ellerinden alınmıştı. Kürt kardeşlerimiz bir tarafta terör örgütünün bir tarafta faşist bir cenderede sıkışıp kalmıştı. Girişimcilerimiz dışlanıyordu. Pek çok alanda insanımızı tek tipleştirmeye çalışan bir anlayış hakimdi.

HAYAL BİLE EDİLEMEYEN REFORMLARI HAYATA GEÇİRDİK

Yerlerde sürülen bir Türkiye tablosuyla karşılaştık. Milletimizin desteği ve gayretiyle hayal dahi edilemeyen nice reformu hayata geçirdik. Tüm bunları da elitlerin, faşist, baskıcı, yasakçı tavrına rağmen başardık. Anayasa Mahkemesinin kapısında nöbet tutanlara rağmen başörtüsü meselesini çözüme kavuşturduk.

5IPQG 1666457142 7908 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

FAİZ LOBİLERİ ÇÖKMEYE BAŞLADI

Faiz lobilerinin sözcülüğünü yapan mandacı ekonomistlere rağmen Türkiye’yi büyüttük. Şu anda faiz lobileri çökmeye başladı. Artık faizde tek haneli rakama doğru iniyoruz. Özel sektör bankaları da faizlerini düşürmeye başladı.

KİMSE BİZLE YARIŞAMAZ

Dünya ve onunla birlikte Türkiye değiştikçe beklentileri de farklı hale gelmektedir. Sürekli yeni projelerin peşinde koşuyorsak hak ve özgürlükler konusunda da çıtayı yükseğe taşıyoruz. Türkiye’de vatandaşa hizmet konusunda bakanlıkları ve belediyeleri konusunda kimse elimize su dökemez. Milletimizin talep ettiği yeni reformları hayata geçirme konusunda da kimse bizle yarışamaz.

SİYASİ PARTİLERE TARİHİ ÇAĞRI

Muhalefete sorunun değil çözümün parçası olun diye çağrı yaptık yine yapıyoruz. Olmadık bahane ve şartlar sunarak ipe un sermekten vazgeçin. Güçlü aile güçlü millet demektedir.

Türkiye genelinde LGBT diyorlar, güçlü bir aile de LGBT diye bir şey olabilir mi? Olamaz. Hangi siyasi partiler bunlarla iş tutuyorlar görüyorsunuz. Biz de o yok. Milli iradenin temsilcileri sıfatıyla sapkın, sapık düşüncelerden koruyalım.

Farklı siyasi partiler olarak 2023 seçimi öncesi tarihi bir uzlaşmaya imza atalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu