Sivas Haberleri

Başkan Bilgin : Yola Devam Etme Arzumuz Var

Başkan Bilgin : Yola Devam Etme Arzumuz Var, Sivas Belediye Başkan Hilmi Bilgin, uzun yıllardır şehre olan bağlılığını ve hizmet anlayışını vurgulayarak önemli açıklamalarda bulundu. Kendisini “Hizmet etmek onurdur” diyerek tanımlayan Başkan Bilgin, kariyerinin farklı aşamalarında şehre sunduğu katkıları anlattı.

Başkan Bilgin : Yola Devam Etme Arzumuz Var

Sivas’a milletvekili olarak 2011 yılında başlayan hizmet yolculuğunu, baro başkanlığı sürecinden de önceki dönemlere kadar uzatan Başkan Bilgin, “Hep söylüyorum hizmet etmek onurdur” ifadeleriyle hizmet anlayışını özetledi. Yaklaşık yedi yıl milletvekili olarak görev yaptıktan sonra bakan yardımcısı olarak atanmasının ardından Sivas Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Bilgin, milletin desteğiyle bu göreve talip oldu ve yaklaşık dört buçuk yıldır da başkanlık görevini sürdürüyor.

Makamların Hizmetin Bir Aracı Olduğuna İnanarak Hizmet Ediyoruz

Başkan Bilgin, siyaset anlayışının temelinde hizmetin olduğunu vurgulayarak, “Makamların gelip geçtiği, makamların hizmetin bir aracı olduğuna inanarak hizmet ediyoruz” dedi. Beş yıllık bir süreyi tamamlamadan bir sonraki seçimlere odaklanmak yerine, mevcut dönemde projelerle dolu bir vizyon oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu süreçte hem başarılar elde ettiklerini hem de zorluklarla karşılaştıklarını belirten Başkan Bilgin, 2024 seçimlerine ilişkin de açıklamalarda bulundu : “2024 seçimlerinde de genel merkezimizle görüşmelerimiz neticesinde bu millete bir beş yıl daha hizmet etmek üzere adaylığımızın devamı noktasında yola devam etme arzumuz vardır” ifadeleriyle geleceğe dair planlarını paylaştı.

Başkan Bilgin, son kararın millet tarafından verileceğini ve bu kararın şehir için en hayırlı sonuçları doğuracağına inandığını sözlerine ekledi. Kendisini destekleyen milletin verdiği kararla birlikte, bir sonraki dönemde edindiği tecrübeyle Sivas’ı daha ileriye götürmeyi, şehre vizyon katmayı ve her bireyin kendini daha mutlu hissedeceği bir Sivas inşa etmeyi hedeflediğini belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu