Gündem

Balkan Medya Forumu, TİMBİR ve BASAM Ev Sahipliğinde Gerçekleşiyor

“Balkan Medya Forumu”, TİMBİR ve BASAM ev sahipliğinde gerçekleşiyor

Türk Medyası Balkan Buluşmaları-Balkan Medya Forumu, Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) ve Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) tarafından organize ediliyor. Organize, 09 Aralık 2023 tarihinde İzmir İktisat Kongre Salonunda düzenlenecek. Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Romanya, Sırbistan ve Türkiye’den yerel, bölgesel ve ulusal medya kuruluşlarının katılacağı forum, medya sektöründeki eylemlerde ülkeler arası eşgüdüm ve işbirliğini artırmayı hedefliyor.

Forum, Balkan Türk Toplulukları arasında iletişim konusunda ortak kararların alınması ve uygulanması için yerel, bölgesel ve ulusal medya kuruluşlarının aktif olarak yer aldığı bir planlama sürecine liderlik edecek.

Balkan Medya Forumu TIMBIR ve BASAM Ev Sahipliginde Gerceklesiyor 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Balkan Medya Forumu, TİMBİR ve BASAM Ev Sahipliğinde Gerçekleşiyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

İşbirliği başlıyor

Telekomünikasyon ve yayın teknolojilerinin kesiştiği bir noktada gerçekleşecek olan forum, yeni iletişim sektöründe ortak program paylaşımını ve yayın saatlerinin belirlenmesini sağlayacak. Tüm Balkan Türk ve Türk Dünyası medya kanalları, toplumsal değerin artırılması için bir araya gelerek ortak kullanıma sunulacak.

Ekonomik, siyasi ve kültürel işbirliği

Forum, ülkemizin Balkan Türk toplulukları ile olan ekonomik, siyasi ve kültürel işbirliğini en üst seviyelere çıkarmayı amaçlıyor. Medya kuruluşlarının bir araya gelerek sektörü daha güçlü bir konuma getirmesi, bu alandaki işbirliğini güçlendirecek.

Ekonominin, sosyal yaşamın, kültürün ve çevresel gelişmelerin sağlanması için tasarlanan forum, Balkan Türk toplulukları ile verimli ilişkileri artırmayı ve görsel-işitsel sektör varlıklarının rasyonel kullanımını hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu