Sosyal Yardımlar

Bakanlık’tan Yeni Elektrik Desteği Geliyor

Bakanlık’tan yeni elektrik desteği geliyor

Günlük yaşamda karşılaşılan elektrik kesintileri, kronik hastalara özel olarak sağlanan desteklerle artık daha az sorun yaratıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, kronik hastalara kesintisiz güç kaynağı ve birikmiş elektrik borcu desteği sunarak, bu özel grupların yaşamını kolaylaştırıyor.

Bakanlık'tan Yeni Elektrik Desteği Geliyor
Bakanlık’tan Yeni Elektrik Desteği Geliyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yardım sağlıyor

Kronik hastalıklara sahip bireylerin evlerinde kullanmak zorunda oldukları tıbbi cihazların sürekli ve güvenilir bir şekilde çalışabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından kesintisiz güç kaynağı alımına yönelik yardım sağlanıyor. Bu destek, hastaların günlük yaşamlarını sürdürmelerini ve sağlık gerekçesiyle evden çıkamayacak durumda bulunanların elektrik kesintilerinden kaynaklanan mağduriyetlerini en aza indiriyor.

Elektrik borçları da karşılanıyor

Ayrıca, bu özel destekten faydalanan hanelerin birikmiş elektrik borçları da Vakıf mali imkanlarıyla karşılanıyor. Tek seferlik olarak gerçekleştirilen bu destek, cihaza bağlanma tarihinden sonraki birikmiş elektrik borçlarını Vakıf tarafından üstlenerek, ailelerin maddi yükünü hafifletiyor.

Başvuru süreci

Başvuru süreci de oldukça kolay. Hasta bireylerin kendileri, vekilleri, vasileri veya velileri tarafından başvuru yapabileceği gibi, bu kişilerin bulunmaması durumunda Vakıf personeli de başvuruları alabiliyor. 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ve kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan bireyler ile evde bakım yardımı alan ve kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hastalar bu destekten faydalanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu