Sosyal Yardımlar

Bakanlık’tan Her Ay Düzenli Sosyal Yardım

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan her ay düzenli sosyal yardım

Ülkemizde çoklu doğumla dünyaya gelen 0-2 yaş aralığındaki bebekleri olan ailelere sevindirici bir haber var. Devlet, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik “Çoklu Doğum Yardımı” programını başlattı. Program, bu özel ailelerin beslenme ve öz bakım ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Bakanlık'tan Her Ay Düzenli Sosyal Yardım
Bakanlık’tan Her Ay Düzenli Sosyal Yardım

Yardım almak için gereken kriterler

Bu destek programından faydalanmak isteyen ailelerde aranan başlıca kriter, hanede kişi başına düşen aylık gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması. Yani, 3.800,78 TL’nin altında geliri olan aileler, bu yardımdan yararlanma hakkına sahipler.

Kim başvurabilir?

Başvurular, anne veya anne adına baba ya da kanuni temsilci tarafından yapılabilir. Başvuru sırasında kimlik belgesi ibraz edilmelidir. Program kapsamında destek, 0-2 yaş aralığındaki çoklu doğum yapan ailelere her ay düzenli olarak 400 TL olarak ödeniyor. Ödemeler, her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılıyor.

Aileler bu fırsatı kaçırmayın

Bu önemli destek programı, ailelere maddi anlamda rahatlama sağlarken, bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmelerine de katkıda bulunmayı hedefliyor. Çoklu doğum yapan aileler, bu fırsatı kaçırmadan başvurularını yapabilirler. Unutmayın, her ay düzenli olarak sağlanan bu destek, ailelerin yanı sıra bebeklerin de sağlıklı bir gelecekleri için önemli bir adım!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu