Sosyal Yardımlar

Bakanlık’tan 1.2 Milyar TL Sosyal Yardım

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 1.2 milyar TL sosyal yardım

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye genelindeki çiftçilere yönelik Kasım ayı tarımsal destek ödemeleri hakkında bilgi verdi. Bakan Yumaklı, geçtiğimiz haftalarda ülke genelinde birinci ve ikinci tarımsal destek ödemelerinin, çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını duyurdu.

Bakanlık'tan 1.2 Milyar TL Sosyal Yardım
Bakanlık'tan 1.2 Milyar TL Sosyal Yardım | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Orman köylülerine büyük destek

Bakan Yumaklı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, orman köylülerine yönelik 1.2 milyar TL destek sağlandığını belirtti. Bu destekle 11.000 ailenin güçlendirildiğini ifade eden Bakan Yumaklı, orman alanlarının genişletilmesine yönelik son 21 yılda 5,9 milyon hektar alanda 6,6 milyar tohum ve fidanın toprakla buluşturulduğunu vurguladı. Yumaklı, yıl sonuna kadar bu rakamın 7 milyara ulaştırılacağını açıkladı.

Yangınların ardından orman rehabilitasyonu

Bakan Yumaklı, yangınlardan zarar gören ormanların rehabilitasyonu ve yanan alanların tekrar ormanlaştırılması için yıl içerisinde ağaçlandırma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Ayrıca, su kaynaklarının sürdürülebilirliğini sağlamak adına Ulusal Su Verimliliği Seferberliğini başlattıklarını ve su kaynaklarının bütüncül bir bakış açısıyla korunması için çeşitli planlar hazırladıklarını ifade etti.

Bakanlık'tan 1.2 Milyar TL Sosyal Yardım
Bakanlık'tan 1.2 Milyar TL Sosyal Yardım | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Geleceğe su verimliliği taahhüdü

Bakan Yumaklı, suyu verimli kullanarak kaynakların sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla Ulusal Su Verimliliği Seferberliğini başlattıklarını belirtti. Ayrıca, nehir, kuraklık, taşkın yönetimi, sektörel ve içme suyu planlarını entegre havza yönetim anlayışıyla hazırladıklarını da ekledi.

Gelecek destekler için beklenti devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çeşitli destek ödemelerine ilişkin yeni açıklamalar yapılması bekleniyor. Bakan Yumaklı, önümüzdeki günlerde ve haftalarda resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendirmelerin yapılacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu