Eğitim

Bakan Tekin Sivas’ta Öğretmenlerle Buluştu

Bakan Tekin Sivas’ta öğretmenlerle buluştu: Öğretmenlik mesleğini taçlandıracak yeni adımlar atılıyor

Sivas’ın tarihi Behrampaşa Hanı’nda düzenlenen “Öğretmenler Odası Buluşmaları” programında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerle bir araya geldi. Bakan Tekin, her ay farklı illerde düzenledikleri buluşma programının 7’ncisini Sivas’ta gerçekleştirdiklerini belirtirken, 14 Şubat 2022’de yürürlüğe giren Öğretmenlik Meslek Kanunu’na yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Tekin Sivasta Ogretmenlerle Bulustu jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bakan Tekin Sivas’ta Öğretmenlerle Buluştu

Kanun teklifini Meclis’e sunacağız

Bakan Tekin, Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararını dikkate alarak, öğretmenlik mesleğini taçlandıracak yeni adımların atıldığını söyledi. “Öğretmenlik Meslek Kanunu”nu güncelleyecek çalışmaların devam ettiğini belirten Tekin, “Hazırlıklarımız tamamlandığında ilgili kanun teklifini Meclis’e sunacağız inşallah” dedi.

Bakan Tekin Sivasta Ogretmenlerle Bulustu1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bakan Tekin Sivas’ta Öğretmenlerle Buluştu

Yeni bir model

Öğretmenlik mesleğinin niteliğini ve toplumsal statüsünü güçlendirmek amacıyla yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Bakan Tekin, “Görev başındaki öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimi için merkezi ve mahalli kurumsal kapasite güçlendirilerek iş birliğine dayalı, planlı, erişilebilir, sürdürülebilir, izlenebilir ve mesleki uygulamalar ile bütünleşik bir model geliştireceğiz” diye ekledi.

Bakan Tekin Sivasta Ogretmenlerle Bulustu2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bakan Tekin Sivas’ta Öğretmenlerle Buluştu

Müfredat değişikliği

Bakan Tekin, ayrıca önümüzdeki günlerde müfredat değişikliği konusunda da açıklamalar yapacaklarını ve bu süreçte evrensel, milli, manevi ve referans değerlerle oluşturulmuş yeni müfredatın önemli bir yenilik olacağını vurguladı.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu