Ülke Gündemi

Bakan Koca’dan Eve Kapanma Çağrısı

Sağlık Bakanı Koca, yeni açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 ve Eris varyantının seyrine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu’nun ölümünün kara propaganda aracı olarak kullanıldığını ve bu propagandanın bilimsellikten uzak olduğunu vurguladı.

Bakan Koca, toplu aşı kampanyaları veya kapanma gibi tedbirlerin asla uygulanmayacağını belirtti. Covid-19’un artık grip gibi mücadele edilebilecek bir hastalık olduğunu söyledi ve halkı bu konuda müsterih olmaları konusunda temin etti.

Bakan Kocadan Eve Kapanma Cagrisi 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sağlık Bakanı Koca, yeni açıklamalarda bulundu

Ayrıca, aşı üreticilerinin ürünlerinin daha fazla satılmasını isteyebileceğini, ancak bilimin gereksiz ilaçları önermediğini ve hekimlerin tıp ahlakına bağlı olduğunu vurguladı. Bakan Koca, küresel ve yerel propaganda girişimlerinin boyun eğdirmeye yönelik olduğunu, ancak Türkiye’nin bu tür çabalar karşısında boyun eğmeyeceğini belirtti.

Bakan Koca, genç yaşta kaybedilen hekim arkadaşının ölüm nedeninin kalp yetmezliği ve solunum yolu enfeksiyonu olduğunu açıkladı ve Covid-19 testlerinin negatif olduğunu belirtti. Bilimsel gerçeklere dayanmayan yorumların geçici olduğunu ve bilimin her zaman ön planda olacağını vurguladı.

Sağlık Bakanı Koca, toplumu bilgilendirmek ve kamuoyunu rahatlatmak amacıyla bu açıklamalarda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu