SağlıkSivas Haberleri

Bacakları 25 Yılda 80 Santimetreye Ulaştı

Bacakları 25 yılda 80 santimetreye ulaştı: Lenfödem mağduru Tuncer Demirezen

Şarkışla ilçesinde yaşayan Tuncer Demirezen, yaklaşık 25 yıl önce başlayan karıncalanma hissiyle başvurduğu hastanede, tedavisi olmayan ‘lenfödem’ hastalığına yakalandı. Bacakları her yıl 5 ila 7 santimetre arasında büyüyen Demirezen’in hayatı, hastalığın etkisiyle alt üst oldu. Ayakkabı ve pantolon bulmakta zorlanan Demirezen, özel üretim giysilere yönelerek çözüm bulmaya çalışıyor.

Bacaklari 25 Yilda 80 Santimetreye Ulasti1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bacakları 25 Yılda 80 Santimetreye Ulaştı

Her yıl 5 ile 7 santimetre arası büyüyor

Hastalığın 25 yıl önce ufak bir şişlikle başladığını belirten Demirezen, “Her yıl 5 ile 7 santimetre arası büyüyordu. Bu yıl yine 7 santimetre büyüdü. Zor, ağrılar artmaya başladı” dedi. Demirezen, çeşitli şehirlerde tedavi arayışına girmesine rağmen çözüm bulamadığını ifade etti. Lenfödem, beyaz kan damarlarının tıkanıklığı nedeniyle dolaşımın olmaması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu durum, bacaklarda şişkinliğe neden olur.

Bacaklari 25 Yilda 80 Santimetreye Ulasti2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bacakları 25 Yılda 80 Santimetreye Ulaştı

Hazır pantolonlar bana uymuyor

Ayakkabı ve pantolon bulmakta zorlanan Demirezen, yaşadığı güçlükleri şu sözlerle dile getirdi: “Geçen ölçtük, bacaklarım 80 santimetre çapında. Hazır pantolonlar bana uymuyor, bu yüzden özel diktiriyorum. 5 tane pantolon aldığımda sadece 3 tanesini giyebiliyorum.”

Bacaklari 25 Yilda 80 Santimetreye Ulasti3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bacakları 25 Yılda 80 Santimetreye Ulaştı

Umutla çözüm arayışında

Demirezen’in yaşadığı bu nadir hastalık, hem fiziksel hem de duygusal zorlukları beraberinde getiriyor. Hastalıkla mücadelesine devam eden Demirezen, umutla çözüm arayışını sürdürüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu