Sivas HaberleriYaşam

Ayvalı Köyü, Depremin Ardından Güvende

Ayvalı köyü, depremin ardından güvende: Çelik ağlarla kaya ıslahı çalışması sürüyor

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 büyük depremden etkilenen Ayvalı köyünde Kaya Islahı Projesi sürüyor.

Ayvali Koyu Depremin Ardindan Guvende1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Ayvalı Köyü, Depremin Ardından Güvende

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci çalışmaları yerinde inceledi

Depremin etkisiyle köy üzerindeki tehlikeli kaya oluşumlarına karşı hayata geçirilen proje kapsamında, çelik ağlarla güçlendirilen önlemler alındı. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, proje çalışmalarını yerinde inceledi ve bölge halkını olası tehlikelerden koruma adına önemli bir adım atıldığını belirtti.

Ayvali Koyu Depremin Ardindan Guvende2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Ayvalı Köyü, Depremin Ardından Güvende

Kaya Islahı Projesi sürüyor

Ekinci, “Ayvalı köyümüzde, 6 Şubat depremlerinin yol açtığı kayaların düşme riskini minimize etmek amacıyla başlatılan Kaya Islahı Projesi sürüyor. Kayalar, dayanıklı çelik ağlarla örüldü, böylece köy sakinleri güvenle yaşamlarına devam edebilecekler” dedi.

Ayvali Koyu Depremin Ardindan Guvende3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Ayvalı Köyü, Depremin Ardından Güvende

Memnuniyetlerini dile getirdiler

Proje, bölgedeki altyapı güçlendirme çalışmalarının sadece bir örneği olarak dikkat çekerken, Ayvalı köyü sakinleri ise afetten sonra gelen bu güvenlik önlemlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Gelişmeler, depremzedelerin güvenli bir yaşam sürmeleri için atılan adımların ne kadar kritik olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu