Yaşam

Ayın Hareketleri, Güzelliğin Anahtarını Açıyor

Uzman astrolog Hilal Koçyiğit: Ayın hareketleri, güzelliğin anahtarını açıyor

Güzellik ve bakım ritüallerinde ayın etkilerini kullanmanın sırlarını açıklayan Uzman Astrolog Hilal Koçyiğit, ayın farklı hallerine göre güzellik ve bakımın nasıl optimize edilebileceğini anlattı. Ay takviminin eski kültürlerden beri çeşitli alanlarda kullanıldığını belirten Koçyiğit, her burcun özelliklerine göre ayın etkilerinin farklı olduğunu vurguladı.

Ayin Hareketleri Guzelligin Anahtarini Aciyor jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Ayın Hareketleri, Güzelliğin Anahtarını Açıyor

Yeni ay yeni başlangıçlar

Koçyiğit, özellikle yeni ay zamanlarının yeni başlangıçlar için uygun olduğunu ifade ederek, “Yeni ay zamanları, tarla ekmek, çiçek bakımı gibi başlangıçlar için idealdir. Örneğin, Aslan burcunda ay büyürken saç kestirmek, daha bakımlı ve gür saçlara sahip olmamızı sağlar” dedi. Cilt bakımında ise Venüs’ün burçlarının tercih edilmesini öneren Koçyiğit, Boğa ve Terazi burçlarının Venüs’ün burçları olduğunu belirtti.

Ayın hareketlerinin kilo verme süreçlerini etkilediğine dikkat çeken Koçyiğit, “Zayıflamak istiyorsanız ayın küçülmesini bekleyin. Özellikle Başak burcu, titiz ve istikrarlı yapısıyla diyet süreçlerinde destek sağlar” şeklinde konuştu.

Ayin Hareketleri Guzelligin Anahtarini Aciyor1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Ayın Hareketleri, Güzelliğin Anahtarını Açıyor

İnsanın duygusal ve fiziksel durumu

Ayın farklı burçlardan geçişlerinin, insanın duygusal ve fiziksel durumunu etkilediğini belirten Koçyiğit, her burcun özelliklerine göre ayın etkilerinden faydalanmanın mümkün olduğunu söyledi. Koç ve Akrep burçlarındaki Mars’ın etkisiyle ameliyat gibi müdahalelerin tercih edilmemesini öneren Koçyiğit, her bir burcun ayın farklı hallerinde daha olumlu etkilendiğini ifade etti.

Güzellik ve bakım ritüelleri

Astrolog Hilal Koçyiğit, “Ayın 11’inde Oğlak burcunda olacak olan yeni ay, irade ve disiplin konularında destek sağlar. Dolunaylar ise bitişleri simgeler. Ayın enerjisini doğru kullanarak güzellik ve bakım ritüellerinizi planlayabilirsiniz” diyerek, ayın hareketlerini takip ederek kişisel bakımın daha etkili hale getirilebileceğini belirtti.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu