Özgeçmiş

Av. Esra Meran Uslu Kimdir?

Sivas’ın ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı Av. Esra Meran Uslu kimdir?

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen Yerel Seçimler sonucu Sivas’ta Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun’un olması ile birlikte Uzun’un seçim vaadini yerine getirerek atadığı ilk kadın belediye başkan yardımcısı Av. Esra Meran Uslu, şehirde büyük bir ilgiyle karşılandı.

Av. Esra Meran Uslu Kimdir 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ın ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı Av. Esra Meran Uslu

04 Nisan 2024 günü gerçekleştirilen ‘Devir Teslim Töreni’ programında Sivas’ın yeni Belediye Başkanı olan Adem Uzun tarafından atanan ve Cumhuriyet tarihinde Sivas’ta ilk kez kadın bir Belediye Başkan Yardımcısı olan Esra Meran Uslu kimdir? İşte detaylar..

1995 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Uslu, eğitimini şehrinde tamamladıktan sonra İstanbul Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve avukatlık kariyerine başladı. Sivas’a olan bağlılığıyla bilinen Uslu, 2020’de Sivas Barosu’na geçerek serbest avukatlık yapmaya başladı.

Av. Esra Meran Uslu Kimdir 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ın ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı Av. Esra Meran Uslu kimdir?

Son Mahalli İdareler Seçimleri’nde BBP’den 1. sıra Sivas Belediye Meclis Üyesi seçilen Uslu, şimdi Sivas Belediye Başkan Yardımcısı olarak Adem Uzun’un talimatıyla atandı. Evli ve bir çocuk annesi olan Uslu, hukuk alanındaki deneyimini belediyecilikle birleştirerek Sivas’a değer katmak istiyor.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu