Sivas Haberleri

Aşık Veysel Yılı Açılış Konseri Gerçekleştirildi | GÜNDEM SİVAS

UNESCO tarafından Halk Ozanımız Âşık Veysel’in vefatının 50. yıl dönümünün “2023 Âşık Veysel Anma ve Kutlama Yılı” ilan edilmesi münasebetiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Ben Giderim Adım Kalır” adlı açılış konseri düzenlendi.
 
Asik Veysel Yili Acilis Konseri Gerceklestirildi GUNDEM SIVAS | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise Veysel’in dizelerinden örnekler sunarak 2023 yılı boyunca düzenlenecek etkinliklerle ozanın gönül dünyasından türkülere uzanan değerli mesajların çok daha fazla insana ulaşacağını ifade etti.
“Veysel’in fani dünyayı terkinden bugüne kadar geçen 50 senede onun sözüne, sazına, irfanına hep kulak verildi. Büyük ozanın inancı, muhabbeti, şiiri kalplerde ve zihinlerde yankı buldu” diyen Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ise, “Dostları onu hiç unutmadı, hep hatırlayacak” dedi.
 
Koro Şefi Enver Merallı yönetiminde, Kültür Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü sanatçıları tarafından “Ben Giderim Adım Kalır” adlı konser Sivaslılarla buluştu. Konserde Âşık Veysel’in sevgi, barış, tabiat ve beraberliği konu alan birbirinden güzel eserleri icra edildi.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu