Sivas Haberleri

AK PARTİ Milletvekillerine Reklam Yasağı mı Getirdi?

AK PARTI Milletvekillerine Reklam Yasagi mi Getirdi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
AK PARTİ Milletvekillerine Reklam Yasağı mı Getirdi? | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri’ne sayılı zamanlar kala, siyasi partiler saha çalışmalarını aktif bir şekilde sürdürüyor. Milletvekili adayları, temsil edecekleri il, ilçe ve köyleri adım adım gezip vatandaşlara kendilerini tanıtıyor ve seçmenlerden oy istiyorlar.


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA REKLAM YASAĞIMI GETİRİLDİ ?

Fakat AK Parti’nin reklam kampanyası diğer partilerden farklı bir şekilde devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti ve diğer siyasi partilerin milletvekili adayları, aday oldukları illerde reklam panolarına adaylıklarına yönelik reklam afişi astırırken, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin reklam çalışmalarında sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı ve “Türkiye Yüzyılı İçin Doğru Zaman Doğru Adam” sloganı ile reklam verildiği görülüyor.


Sivas’ta ise AK Parti’nin milletvekili adayları, kendilerini anlatmak ve çalışmalarından bahsetmek için her fırsatı değerlendiriyorlar. Fakat adayların hiçbir reklam kampanyası içinde yer almaması, milletvekillerine getirilen reklam yasağı mı uygulandığı sorularını akıllara getiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu