Sosyal Yardımlar

Aile Bakanlığı’ndan Ailelere Sosyal Yardım

Aile Bakanlığı’ndan ailelere sosyal yardım: Gıda yardımları

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülen Gıda Yardımları, 3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi ailelere umut olmaya devam ediyor. 18 yaş üstü aile bireylerini hedefleyen bu yardım programı, Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde, aynı zamanda yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine el uzatmayı sürdürüyor.

Aile Bakanlığı'ndan Ailelere Sosyal Yardım
Aile Bakanlığı’ndan Ailelere Sosyal Yardım

Başvuru kriterleri nedir?

Gıda Yardımı, özellikle sosyal güvencesi olmayan ve hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan ailelere odaklanıyor. 2023 yılı için belirlenen sınır olan 3.800,78 TL’nin altında gelire sahip olan aileler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen kriterlere göre bu yardımdan faydalanabiliyor.

Başvurular nasıl yapılır?

Kimlik belgesi ile başvuruların alındığı bu projede, ihtiyaçlar doğrultusunda yardım yapılacak aileler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirleniyor.

Aile Bakanlığı'ndan Ailelere Sosyal Yardım
Aile Bakanlığı’ndan Ailelere Sosyal Yardım

İhtiyaç sahiplerine destek olması amaçlanıyor

Gıda Yardımları, sadece Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde değil, aynı zamanda yıl boyunca ihtiyaç olması halinde de devreye girerek, ihtiyaç sahiplerine destek olmayı hedefliyor. Bu anlamlı yardım projesi, toplumun dayanışma ve yardımlaşma duygularını güçlendirerek, maddi sıkıntı içindeki ailelere umut veriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu