Sivas Haberleri

Afet Bölgesinden Gelen Yatırımcılardan Arsa Bedeli Alınmasın

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Osman Yıldırım Başkanlığında gerçekleştirildi.

Afet Bolgesinden Gelen Yatirimcilardan Arsa Bedeli Alinmasin | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Afet Bölgesinden Gelen Yatırımcılardan Arsa Bedeli Alınmasın | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Mecliste konuşan Sivaslı iş insanı Salim Eminoğlu ise, Afet Bölgesinden Gelen Yatırımcıdan Arsa Bedeli Alınmasın Önerisinde Bulundu.

Eminoğlu konuşmalarında, “Sayın Başkanım, kıymetli meclis üyelerimiz toplantımızın odamıza, şehrimize hayırlar getirmesini diliyor, hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Tabii depremden dolayı, aynı konuları konuşacağız ama, Öncelikle ülkemizde biliyorsunuz büyük bir deprem felaketi yaşadık. Çok kayıplarımız oldu. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.

Çok yaralılarımız var. Yaralılarımıza Allah’tan şifa diliyoruz. Allah yardımcıları olsun. Bu Allah’tan gelen bir afet. Yani lafın, sözün bittiği yer. İnsanların, devletimizin gücünün yetmediği bir şey. Mecburen bizler de çalışacağız ki oradaki dostlarımıza, arkadaşlarımıza, oradaki insanlarımıza faydalı olabilelim. Demirağ Organize Sanayimiz bizim için teşvik alanda Sivas için büyük bir fırsat. Bunu iyi kullanabilirsek tabii.

Televizyonda bir deprem bilimcisi güvenli şehirleri sayıyor. Kayseri, Sivas, biri de Sivas ve hem güvenli şehir olarak ilan edilmişiz. Elimizde Demirağ Organize Sanayi gibi teşvik alanında olan bir sanayimiz var, bunu iyi anlatmamız lazım.

Afet bölgesinden gelen insanlara en azından Sivas’a gelmeleri için bir neden oluşturmamız lazım. Bu sebeple Afet bölgesinden gelen yatırımcılardan Arsa Bedeli tahsis edilmesin.” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu