EğitimSivas Haberleri

86 Ülkeden Gelen Öğrencilerden Unutulmaz Etkinlik

Sivas’ta renkli buluşma: 86 ülkeden gelen öğrencilerden unutulmaz etkinlik

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Sultanşehir Uluslararası Öğrenci Derneği’nin düzenlediği “Sivas’ta Uluslararası Öğrenci Olmak” programı, 86 farklı ülkeden gelen üniversite öğrencilerini bir araya getirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

86 Ulkeden Gelen Ogrencilerden Unutulmaz Etkinlik1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
86 Ülkeden Gelen Öğrencilerden Unutulmaz Etkinlik

Daouda Sow: Türk milletine teşekkür ediyorum

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kuran-ı Kerim tilaveti eşliğinde devam eden açılış konuşmasında AFRO Sivas Başkanı Daouda Sow, “Türkiye’ye ayak bastığımız andan itibaren bizi coşku ve muhabbetle kucaklayan Türk Milleti’ne şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

86 Ulkeden Gelen Ogrencilerden Unutulmaz Etkinlik jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
86 Ülkeden Gelen Öğrencilerden Unutulmaz Etkinlik

Öğrencilerimizin yanlarında bulunuyoruz

Sultanşehir Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Adem Ayık, 3 bin 900 yabancı öğrencinin Sivas’ta eğitim aldığını belirterek, “Uluslararası İmam Hatip Lisesi’nde okuyan 70 lise öğrencimize akademik, kültürel ve sportif destek sağlıyoruz. Hocalarımızın gayretleriyle, öğrencilerimizin resmi süreçlerinde yanlarında bulunuyoruz” dedi.

86 Ulkeden Gelen Ogrencilerden Unutulmaz Etkinlik2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
86 Ülkeden Gelen Öğrencilerden Unutulmaz Etkinlik

İzleyicilerden büyük beğeni topladı

Programda yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından gerçekleştirilen şiirler ve çeşitli gösteriler izleyicilerden büyük beğeni topladı. Özellikle sahne alan öğrencilerin Uygur yöresel dansı gösterisi, katılımcılardan yoğun alkış aldı.

86 Ulkeden Gelen Ogrencilerden Unutulmaz Etkinlik3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
86 Ülkeden Gelen Öğrencilerden Unutulmaz Etkinlik

Bu etkileyici buluşma, Sivas’ta eğitim alan uluslararası öğrenciler arasında güçlü bir dayanışma ve kültürel alışverişin simgesi oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu