EkonomiGündem

5 Bin TL’lik İkramiyelerin Ödeme Takvimi Belli Oldu

5 Bin TL’lik ikramiyelerin ödeme takvimi belli oldu

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kutlamaları kapsamında emeklilere sunulan 5 bin TL’lik özel ikramiyelerin ödeme takvimi belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 15 Aralık’a kadar tamamlanacak olan ödemelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

5 Bin TL'lik İkramiyelerin Ödeme Takvimi Belli Oldu
5 Bin TL’lik İkramiyelerin Ödeme Takvimi Belli Oldu

4 Milyon 689 Bin Çalışan Emekliyi Kapsayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 9 Ekim’de duyurduğu bu özel ikramiye, öncelikle çalışmayan emeklileri kapsayacak şekilde planlanmış, daha sonra alınan bir kararla 4 milyon 689 bin çalışan emekliyi de kapsayacak şekilde genişletilmişti.

Ödeme Tarihleri 3 Güne Yayıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) uzmanları, ödemelerin maaş günlerine göre kademeli olarak yapıldığını ve aynı sistemin çalışan emekliler için de geçerli olacağını belirtti. Önceki ödemelerde olduğu gibi, 11 Kasım’da başlatılan ikramiye ödemeleri 3 güne yayıldı ve bu sistem, yeni ödemeler için de geçerli olacak. Emekliler, maaş günlerine göre belirlenen tarihlerde ikramiyelerinden yararlanabilecekler.

Aylık Ödeme Günleri

Örneğin, SSK kapsamında aylık alanlardan aylık ödeme günü 17, 18, 19 olanlar için ödeme 11 Kasım’da gerçekleştirildi. Aynı şekilde, ödeme günü 20, 21, 22 olanlara 12 Kasım ve ödeme günü 23, 24, 25, 26 olanlara ise 13 Kasım’da ikramiyeler aktarıldı.

İkramiye 15 Aralık’a Kadar Hesaplarda

Yetkililer, 5 bin TL’lik ikramiyelerin 15 Aralık’a kadar hesaplara yatırılacağını belirtti. Emekliler, ödemelerin gelecek hafta itibarıyla tamamlanmasını beklerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelecek net açıklamayı pazartesi günü bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu