Sivas Haberleri

28. Dönem Sivas Milletvekilleri Kimler ?

Türkiye’de seçim heyecanı son hızıyla devam ediyor, resmi olmayan sonuçların belli olmasıyla birlikte internette en çok 28. Dönem Sivas Milletvekilleri Kimler ? şeklinde arama yapılmaya başlandı.

28. Dönem Sivas Milletvekilleri Kimler ?
28. Dönem Sivas Milletvekilleri Kimler ?

28. Dönem Sivas Milletvekilleri Kimler ?

Açılan sandık oranının yüzde 98,6 olduğu 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Meclis’e gidecek vekiller büyük oranda netleşti. Geçici seçim sonuçlarına göre AK Parti’den aday gösterilen tüm bakanlar Meclis’e gitmeye hak kazandı. Peki, AK Parti Sivas 28. dönem milletvekilleri kimler oldu?

İYİ Parti’de Sivas 28. Dönem Milletvekili Seçimi Hüsranı Yaşandı

İYİ Parti'de Sivas 28. Dönem Milletvekili Seçimi Hüsranı Yaşandı
İYİ Parti’de Sivas 28. Dönem Milletvekili Seçimi Hüsranı Yaşandı

Sivas İyi Parti Teşkilatı, 28. Dönem Milletvekili Seçimi’nde beklenen başarıyı elde edemeyerek hayal kırıklığı yaşadı. Uzun süredir sahada aktif olarak çalışmalarını yürüten İyi Parti, Sivas’tan bir milletvekili çıkaramamanın üzüntüsünü yaşıyor.

İyi Parti’nin Sivas’taki 28. Dönem Milletvekili adayları arasında öne çıkan isimler arasında Celal Dağgez, Ahmet Bozdoğan, Serap Bozpolat Ayan, Merve Yıldız Yaray ve Tolga Say yer alıyordu. Bu adaylar, seçim süreci boyunca yoğun bir şekilde çalışarak partilerinin başarısı için ellerinden geleni yapmışlardı.

Ancak, Sivas seçmeninin tercihi farklı yönde oldu ve İyi Parti adayları milletvekili seçilemedi.

Sivas, 28. dönem milletvekilleri yle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) güçlü bir temsil sağlıyor. Son seçimlerde Sivas’ın milletvekili dağılımı netleşti ve bu dönemde Sivas’ı TBMM’de temsil edecek 5 milletvekili belirlendi.

Sivas’lı Vatandaşlar Tercihlerini Seçti

AK Parti’nin adaylarından Abdullah GÜLER, Hakan AKSU ve Rukiye TOY, Sivas halkının güvenini kazanarak 28. dönem milletvekilleri olarak seçildi. Sivaslı seçmenler, AK Parti‘nin bu üç ismini TBMM’de görmek için tercihlerini kullandı.

Sivas'lı Vatandaşlar Tercihlerini Seçti
Sivas’lı Vatandaşlar Tercihlerini Seçti

Milletvekili Ahmet ÖZYÜREK ise Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 28. dönem Sivas milletvekili olarak seçildi. Sivaslıların desteğiyle TBMM‘de yerini alan ÖZYÜREK, MHP’nin Sivas’daki gücünü temsil etmek üzere görev yapacak.

Sivas'lı Vatandaşlar Tercihlerini Seçti
Sivas’lı Vatandaşlar Tercihlerini Seçti

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Ulaş KARASU, Sivas’ın beşinci ve son milletvekili olarak TBMM’ye adım attı. CHP’nin Sivas’daki temsilini güçlendiren KARASU, Sivaslıların taleplerini en iyi şekilde dile getirmek ve kentin çıkarlarını korumak için çalışacak.

Sivas'lı Vatandaşlar Tercihlerini Seçti
Sivas’lı Vatandaşlar Tercihlerini Seçti

Sivas İçin Önemli İsimler Meclis’te

Sivas 28. dönem milletvekilleri yle güçlü bir şekilde TBMM’de temsil edilecek. Abdullah GÜLER, Hakan AKSU, Rukiye TOY, Ahmet ÖZYÜREK ve Ulaş KARASU, Sivas’ın çeşitli konulardaki taleplerini dile getirecek ve kent için önemli projelerin hayata geçirilmesinde aktif rol oynayacaklar.

28. Donem Sivas Milletvekilleri Kimler | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
28. Dönem Sivas Milletvekilleri Kimler ? | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sivaslı seçmenler, 28. dönem milletvekilleri yle kentlerinin çıkarlarının korunmasını ve geliştirilmesini bekliyor. Sivas milletvekilleri, TBMM’deki görevlerini Sivas’ın ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla etkin bir şekilde yerine getirecekler.

Vekillerden Sivas’ın Refahının Artırılması Bekleniyor

Sivas 28. dönem milletvekilleri yle parlamentoda güçlü bir ses oluşturmayı hedefliyor. Sivaslı vatandaşlar, milletvekillerinden kentin ihtiyaçlarına odaklanan politikaların hayata geçirilmesini ve Sivas’ın refahının artırılmasını bekliyor. 28. dönem milletvekilleri, Sivas’ın çıkarlarını korumak ve ilerletmek adına kararlılıkla çalışacaklar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu