Sivas Haberleri

23 Bin Kişiye İş Kapısı Olacak

23 bin kişiye istihdam kapısı olacak

Sivas’ın yeni yatırım kapısı olan ve tamamlandığında 23 bin kişiye iş imkânı sağlayacak olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde içme suyu, kanalizasyon, doğalgaz ve diğer altyapı hizmetleri aralıksız devam ediyor.

23 Bin Kisiye Is Kapisi Olacak 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
23 bin kişiye istihdam kapısı olacak

Ulaş ilçesi Tecer dağından Demirağ Organize Bölgesine verilecek su hattı çalışmaları sürüyor. Memba suyu niteliğindeki Tecer Dağı Beşgözeler mevkiinden 30 litre/saniyelik içme ve kullanma suyunun tahsisi gerçekleştirilerek 15 bin tonluk su deposu yapıldı. Tecer Dağından Demirağ OSB’ye uzanan hat çalışmalarında da %80’lik bir seviye ye ulaşıldı.

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmaları yakından takip eden Vali Yılmaz Şimşek, çalışmaları yerinde inceledi.

23 Bin Kisiye Is Kapisi Olacak 3 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Altyapı çalışmalarında sona gelindi

Altyapı çalışmalarında sona gelindi

Yetkililerden projenin son durumu hakkında bilgi alan Vali Şimşek, daha sonra Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde geçerek, doğalgaz, kanalizasyon ve diğer altyapı çalışmalarını yerine inceledi.

Vali Yılmaz Şimşek, yaptığı açıklamada; Sivas’ın yükselen değeri Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden altyapı çalışmaları yerinde incelediklerini ifade etti.  Yol yapım ve aydınlatma çalışmalarında büyük mesafe kat edildiğini dile getiren Vali Şimşek, yapımı tamamlanan fabrikaların üretim aşamasına geçtiğini, bazı fabrikalarında inşaat çalışmalarının devam ettiğine dikkat çekti.

23 Bin Kisiye Is Kapisi Olacak 4 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Tamamlandığında 23 bin kişiye istihdam kapısı olacak

Tamamlandığında 23 bin kişiye istihdam kapısı olacak

Vali Yılmaz Şimşek, “225 adet parselden 163 adedi tahsis edilmiş durumda. Tahsis edilen parselden de 6 adet parselde üretime geçildi. 16 adet parselde de inşaat çalışmaları devam ediyor. Şu an itibariyle Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde 1300 kişi istihdam edilmiş durumda.” diye konuştu.

23 Bin Kisiye Is Kapisi Olacak 5 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
23 bin kişiye istihdam kapısı olacak

Bölgede devam eden altyapı çalışmalarına de değinen Vali Şimşek, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde elektrik, doğalgaz, su ve yol gibi altyapı hizmetlerinin yılbaşına kadar tamamlanacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu