Sivas Haberleri

2022’nin Üçüncü Dönem Hafızları Belgelerini Aldı | GÜNDEM SİVAS

Sivas İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 38 öğrenciye belgeleri takdim edildi.

Hafizlar Belgelerini Aldi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
2022'nin Üçüncü Dönem Hafızları Belgelerini Aldı | GÜNDEM SİVAS | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sivas İl Müftülüğü bünyesinde hafızlık eğitimini tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığınca gerçekleştirilen 2022 Yılı 3.Dönem Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olan hafızlar için “Belge Takdim Töreni” düzenlendi.

Müftülük Toplantı Salonunda düzenlenen törende konuşan İl Müftüsü Vekili Ünal Tan, “Kur’an-ı Kerim’i ezberlemek Allah’ın rızasını kazanmak ve ahirette sevap elde etmek için yapılan bir ibadettir.Kur’an-ı Kerim’i hıfz etmek, onu öğrenmek, öğretmek, anlamak ve yaşamak, Kur’an’a karşı yapılabilecek en güzel vazifelerdendir. Rasulullah (S.A.V)‎ bir hadisinde şöyle buyurmuştur: “Kim Kur’an okur, öğrenir ve onunla amel ederse, kıyamet gününde anne ve babasına nurdan bir taç giydirilir. Onun ışığı güneşin ışığı gibidir. Onun anne-babasına iki elbise giydirilir ki, dünya malı onunla boy ölçüşemez. Onlar, ‘Hangi amelimizin karşılığında bunlar bize giydirildi?’ diye sorarlar. ‘Çocuğunuzun Kur’an’ın hükümlerini tutması sebebiyle’ diye cevap verilir.”buyurmuşlardır. Hafız olmak kolay değil ama muhafaza etmek daha da zor. Hafızlığınızı unutmama adına bundan sonra Kur’an’a daha çok zaman ayırmanız ve Kur’an-ı daha çok okumanız gerekiyor.” dedi.

Programda hafızların yetişmesinde katkısı olan velilere ve hocalarına teşekkür eden Müftü Yardımcısı Muttalip Karataş ise konuşmasında “Kur’an kursu öğreticilerimize ve maddi manevi destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımızca gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarı sağlayarak belge almaya hak kazanan öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu