Sivas HaberleriGündem

14 Kilometrelik Yol Yenilendi

14 Kilometrelik Yol Yenilendi

14 Kilometrelik Yol Yenilendi, Sivas‘ın güzide köylerinden biri olan Asarcık, ulaşım sorununa çözüm getiren önemli bir gelişmeye ev sahipliği yapıyor. Kurtlapa ile Asarcık köyü arasında bulunan 14 kilometrelik yolun asfalt sathi kaplama çalışmaları sona erdi. Yapılan bu önemli iyileştirme ile köy sakinlerinin ulaşımı daha konforlu hale getirildi.

Vali Yılmaz Şimşek, tamamlanan yol çalışmasını inceleyerek, daha sonra Asarcık köyüne geçti ve köy sakinleri ile bir araya geldi. Vali Şimşek, köy yolunun tamamlanmasının bölge halkı için büyük bir önem taşıdığını ifade ederek, “Kurtlapa-Asarcık köy yolu asfalt kaplama çalışması sona erdi. Bu çalışma, bölgenin ulaşımını kolaylaştıracak ve köy sakinlerinin günlük yaşamlarını daha rahat bir şekilde sürdürmelerine yardımcı olacak. Yapılan bu yatırımın köyümüze ve çevresine hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Vali Şimşek, Asarcık köyünün sakinleriyle bir araya gelerek, onların görüş ve düşüncelerini dinledi. Köy sakinleri de yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirirken, Vali Şimşek’e teşekkür ettiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu