Sivas Haberleri

10 Bin Badem Tohumu Toprakla Buluştu

Zara’nın tepeleri yeşilleniyor: 10 bin badem tohumu toprakla buluştu

Sivas’ın Zara ilçesinde Yeşil Zara Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen çevre dostu bir etkinlikle, Mahmutoğulları Hatıra Ormanı’na 10 bin tatlı badem tohumu ekimi gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Rüşan Sümbüloğlu, etkinlikte yaptığı açıklamada, dernek üyeleri ve gönüllülerin katılımıyla gerçekleştirilen bu anlamlı etkinlikte toprakla buluşturulan badem tohumlarının yeşertilip büyütüleceğini belirtti.

10 Bin Badem Tohumu Toprakla Bulustu jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
10 Bin Badem Tohumu Toprakla Buluştu

Ekonomik değer katma

Daha önce 100 bin çam ve 50 bin badem tohumunu dikimini gerçekleştirdiklerini hatırlatan Sümbüloğlu, bugün toprakla buluşturdukları 10 bin tatlı badem tohumu ile Zara ilçesini çevreleyen tepeleri tatlı badem ağaçlarıyla yeşillendirerek, ilçeye ekonomik bir değer katmayı hedeflediklerini vurguladı. Sümbüloğlu, Orman İşletme Müdürlüğü, Zara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, dernek üyeleri ve gönüllülerine destekleri için teşekkür ederek, badem ağaçlarının doğadaki her canlının ihtiyaçlarına cevap verebilecek potansiyele sahip olduğuna inandıklarını söyledi.

Zara ilçesinin doğal güzelliklerini ve biyoçeşitliliğini artırmayı amaçlayan bu çevresel projede yer alan herkes, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakma adına önemli bir katkı sağlamış oldu.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

(AA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu